Morze, plaża i… nauka, czyli studiowanie w Trójmieście!

0
1634
Morze, plaża i… nauka, czyli studiowanie w Trójmieście!

Na temat uczelni zlokalizowanych w Trójmieście krąży wiele historii. Udało nam się porozmawiać z aktualnymi i byłymi studentami szkół wyższych z Gdańska, Gdyni oraz Sopotu, dzięki czemu wiemy, jak jest naprawdę! Zapytaliśmy nie tylko o jakość pobieranej nauki, lecz także o możliwości spędzania czasu wolnego, łączenie studiów i pracy, a także znalezienie zatrudnienia po studiach. Jeśli więc zastanawiasz się, czy Trójmiasto to miejsce, w którym odnajdziesz siebie to koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Kilka słów na temat uczelni z Gdańska, Gdyni i Sopotu

Nie da się ukryć, że oferta edukacyjna szkół wyższych z Trójmiasta jest naprawdę szeroka. Na terenie metropolii funkcjonują zarówno szkoły artystyczne, muzyczne, teatralne, jak i klasyczne uniwersytety, czy politechniki. Przyszli studenci mogą ubiegać się o miejsce w szeregach Akademii Morskiej w Gdyni, czy Uniwersytetu Gdańskiego. W przyszłości uzyskać mogą wykształcenie wyższe o profilach technicznych, humanistycznych, ekonomicznych i wiele, wiele innych. Co z samą jakością kształcenia? Uczelnie z Trójmiasta co roku plasowane są na wysokich miejscach w prestiżowych rankingach szkół wyższych w Polsce. Studenci biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach naukowych, mogąc pochwalić się znakomitymi wynikami. Na terenie miasta funkcjonuje kilka instytutów badawczych, a władze uczelni dążą do zapewnienia nowoczesnego zaplecza dydaktycznego swoim studentom. Idzie to w parze z doświadczoną kadrą wykładowców i cenionych profesorów, przekazujących żakom aktualną wiedzę. Zainteresowani mogą także przystąpić do wybranych kół naukowych, działających przy uczelniach.

Przeczytaj też: Sposób na zniżki studenckie czyli kolekcjonerskie hologramy kupowane w internecie.

Czas wolny w Trójmieście pochłonie Cię do reszty!

Czas wolny w Trójmieście pochłonie Cię do reszty!

Czas wolny w Trójmieście pochłonie Cię do reszty!

Jak jednak powszechnie wiadomo, studia to nie tylko czas spędzany w murach uczelni. Żacy pobierający naukę w Trójmieście mają naprawdę wiele możliwości spędzania swojego czasu wolnego. Zacząć mogą od poszerzania swojej wiedzy w miejskich bibliotekach, czy aktywnego udziału w organizacji konferencji naukowych. Przerwy między zajęciami spędzać można także na zwiedzaniu zabytków położonych w mieście, czy wizytach na punktach widokowych, sopockim molo, czy gdyńskim klifie. Semestr letni zachęca do wycieczek na plażę (z Wydziału Zarządzania UG w Sopocie do miejskiej plaży jest zaledwie kilkaset metrów), czy odwiedzania ogródków piwnych. Przez cały rok chodzić można do słynnych trójmiejskich klubów, brać udział w koncertach, meczach piłki nożnej, siatkowej i koszykówki, czy śledzić wydarzenia kulturalne. Gdańsk, Gdynia i Sopot nie pozwalają się nudzić nawet najbardziej zagorzałym domatorom, a przez to czas studiów wspominać można znakomicie! Potwierdzają to absolwenci, którzy z chęcią wróciliby do nauki w swojej szkole wyższej.

Praca w trakcie i po studiach – co mówią na ten temat studenci i absolwenci?

Co z możliwościami zatrudnienia zarówno podczas studiów, jak i po ich zakończeniu? Niezależnie od tego, jaką ścieżkę kariery planujesz obrać, Trójmiasto umożliwi Ci osiągnięcie naprawdę satysfakcjonującej pracy i godnego wynagrodzenia. Już podczas studiów możesz zatrudnić się w niepełnym wymiarze godzin w jednej z miejskich kawiarni, restauracji, czy w ośrodkach handlowych. Wiele przedsiębiorstw nawiązuje również specjalne współprace z uczelniami, proponując płatne staże studentom wyróżniającym się osiągami w nauce, ambicją oraz determinacją. Po ukończeniu dowolnego kierunku także masz szansę na znalezienie wymarzonej pracy. W Trójmieście prężnie funkcjonuje przemysł stoczniowy, medyczny i informatyczny. W ośrodkach biznesowych w Gdyni i Gdańsku swoje siedziby mają największe światowe korporacje, a na obrzeżach metropolii trafić można na oferty pracy gigantów w dziedzinie logistyki. Jak więc widać, niezależnie od tego, jak planujesz pokierować swoją ścieżką kariery, masz możliwość rozwijać ją właśnie w mieście, gdzie studiowałeś!

Komentarze