Studia podyplomowe na Śląsku, czyli co warto na ten temat wiedzieć?

0
1174
Studia podyplomowe na Śląsku, czyli co warto na ten temat wiedzieć?

Ukończyłeś studia stacjonarne lub zaoczne i nie wiesz, co dalej zrobić ze swoją karierą? Nie musisz zaczynać pracy na stanowisku, które Cię nie interesuje, a które powinieneś podjąć z racji swojego wykształcenia. Z odsieczą nadchodzą studia podyplomowe, dzięki którym możesz spróbować zmienić swój profil zawodowy. W kilka lat posiąść możesz wiedzę, która zagwarantuje Ci zupełnie nowy start na rynku pracy. Co warto wiedzieć o podejmowaniu studiów podyplomowych na Śląsku? Sprawdź, co wiemy na ten temat!

Po co zaczynać studia podyplomowe?

Czasy, kiedy pracownicy przez długie lata zatrudnieni byli w jednym zakładzie pracy dawno minęły. Dzisiaj dynamiczny rozwój gospodarki, ekonomii oraz rynku zmusza kandydatów na dane stanowiska do nieco innego podejścia do samego siebie. Poza elastycznością i mobilnością najbardziej atrakcyjni pracownicy dla przedsiębiorstw to ci, którzy stawiają na samorozwój. Przez to, że zatrudnieni mają coraz więcej do powiedzenia w kwestii oferowanych pracodawcy wartości, zmieniają się także ich oczekiwania. Dziś nie tylko firma ustala, jakie wynagrodzenie zaproponować może zatrudnionemu, lecz również on ma spory udział w tym procesie. Polecamy, by na studia podyplomowe iść nie tylko z chęci przekwalifikowania się, lecz także z powodu rozwoju własnych kompetencji. Bycie osobą wszechstronną, posiadającą wiele ukończonych kursów oraz studiów podyplomowych to gwarant znalezienia dobrej i stabilnej pracy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. To zwykle oznacza także większe wynagrodzenie za wykonywaną pracę.

Przeczytaj też: Skończyłeś 26 lat i mylisz żę ulgi studenckie już Cię nie obowiązują? Mylisz się!

Wszechstronność popłaca!

Wszechstronność popłaca!

Wszechstronność popłaca!

Studia podyplomowe na Śląsku najczęściej przybierają model weekendowy, a więc studenci podejmujący się nauki w tym trybie spotykają się wyłącznie w soboty i niedziele. Nie da się ukryć, że sprawa ta jest bardzo korzystna dla osób pracujących zawodowo, planujących jednocześnie rozwój swoich kompetencji, czy zmianę kierunku wykształcenia. Podstawową zaletą studiów podyplomowych jest fakt, że wybrany profil nie musi być zgodny z kierunkiem studiów licencjackich, czy magisterskich. Dzięki temu można stać się naprawdę wszechstronnym, a ścieżka kariery może być pokierowana zgodnie z indywidualnym pomysłem. Dodatkowym plusem studiów podyplomowych jest możliwość aktualizacji posiadanej wiedzy zarówno w zakresie teoretycznym, jak i praktycznym. Z tej opcji z chęcią korzystają kobiety wracające do pracy w zawodzie po urlopie macierzyńskim, czy wychowawczym. Warto, byś kierunek na studiach podyplomowych wybrał także wtedy, gdy czujesz zbliżające się zwolnienie z pracy. Inaczej będziesz wyglądać w oczach pracodawcy, jeśli pokażesz inicjatywę!

Rozwój to zawsze dobry wybór

Osoby mieszkające na Śląsku powinny dostrzec szczególne możliwości, jakie daje im rozpoczęcie studiów podyplomowych. To właśnie na południu Polski znajduje się kolebka przemysłu energetycznego, a swoje fabryki mają tam największe koncerny samochodowe na świecie. Praca w zupełnie nowym zawodzie nie jest tu tak dużą abstrakcją, dlatego warto posiadać kompetencje niezbędne do podjęcia się nowych wyzwań. Właśnie w tym pomagają studia podyplomowe! Nie trwają one długo, co dla wielu będzie zaletą. Zaledwie w rok lub dwa zdobyć można wszechstronną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną w dowolnie wybranej dziedzinie. W odróżnieniu od uczelni wyższych, studia podyplomowe oferowane są także przez placówki znajdujące się w mniejszych miastach. Dzięki temu nie trzeba będzie tracić czasu na dojazdy do szkoły. Warto podczas wyboru kierować się wyłącznie swoimi preferencjami – perspektywa zdobycia wykształcenia w rok nie jest tak wiążąca, jak w przypadku podejmowania się studiów dziennych trwających nawet kilka lat.

Komentarze