Studia pedagogiczne i praca jako nauczyciel. Sprawdź, dlaczego warto!

0
1848
Studia pedagogiczne i praca jako nauczyciel. Sprawdź, dlaczego warto!

Wiele osób uważa, że warto jest znaleźć zatrudnienie w miejscu, które się lubi, a nigdy nie trzeba będzie pracować. Z tą prawdą zgodzi się mnóstwo osób zatrudnionych w charakterze nauczyciela. Mowa jednak o tych osobach, które w mury szkolne wracają z powodu powołania, a nie ze smutnego obowiązku. Zawód ten wymaga bowiem wiele poświęceń i wyrzeczeń, jednak są momenty, gdy praca przynosi niesamowitą satysfakcję. Sprawdź, dlaczego warto wybierać studia pedagogiczne i podejmować się pracy w charakterze nauczyciela!

Przekazujesz wiedzę i patrzysz na sukcesy podopiecznych

Praca jako nauczyciel to niewątpliwie dynamiczny zawód. Codziennie ma się do czynienia z dziesiątkami osób, a przez cały dzień pracy trzeba być niezwykle skupionym. Jednakże z przekazywania wiedzy młodym osobom płynie ogromna satysfakcja, zwłaszcza gdy zarówno nauczyciel, jak i jego uczniowie traktują się z szacunkiem. W zależności od tego, jakie zajęcia będziesz prowadzić po skończeniu studiów pedagogicznych, będziesz obserwować jak Twoi uczniowie odnoszą sukcesy! Mowa zarówno o tych niewielkich i indywidualnych, jak również o wygranych w konkursach o różnej randze. Nie da się ukryć, że nagrody zdobywane przez młodych adeptów nauki to także Twoja zasługa! Dla wielu z nich możesz być inspiracją lub po prostu osobą, której będą mogli zaufać. Od początku pracy w szkole zbuduj sobie właściwą pozycję wśród uczniów, tak by uznawali Cię za autorytet i powierniczkę, a nie za kogoś, kogo należy się bać. Szybko przekonasz się, że obserwowanie wpatrzonych w Ciebie małych oczu to praca, którą cieszyć się będziesz aż do emerytury!

Spędzanie czasu z młodymi, energicznymi ludźmi

Spędzanie czasu z młodymi, energicznymi ludźmi

Spędzanie czasu z młodymi, energicznymi ludźmi

O tym, jak wiele energii czerpać można z pracy z młodymi ludźmi przekonasz się już pierwszego dnia w szkole! Przypomnij sobie, jak lubiłeś spędzać czas ze swoimi znajomymi na szkolnym korytarzu. Choć po studiach pedagogicznych nieco zmieni się Twoja perspektywa, to nadal będziesz częścią energicznej, dynamicznej społeczności! Praca w charakterze nauczyciela jest przyjemna nie tylko ze względu na samo przebywanie z młodymi ludźmi, ale na czerpanie od nich kreatywności, wyobraźni i chęci do życia. Jako pedagog brać będziesz udział zarówno w prowadzonych przez siebie zajęciach, lecz możesz zaangażować się także w prowadzenie kół naukowych, czy organizowanie zajęć artystycznych i przygotowywanie apeli szkolnych. Praca nauczyciela pozwoli Ci na zawsze pozostać „młodym duchem”, idącym z biegiem czasu i podążającym za trendami. Pokazuj swoim uczniom pasję, zarażaj ich chęcią do zdobywania wiedzy, a oni odpłacą Ci się równie pozytywną energią!

Bezpieczeństwo pracy i… wakacje!

Dynamika pracy to jedno, a jej stabilność jest zupełnie inną kwestią. W tym obszarze wiele zależy od tego, jaką specjalizację wybierzesz już na studiach i w jakim kierunku będziesz kształcić się w przyszłości. Mimo wszystko nie obawiaj się o brak ofert zatrudnienia – bycie nauczycielem jest bowiem bardzo elastycznym zawodem. Możesz pracować nie tylko w okolicy swojego zatrudnienia, lecz także w zupełnie innym obszarze Polski. Standardy nauczania oraz stosowane przez Ciebie metody sprawdzą się bowiem w niemal każdym miejscu w kraju. Dużym plusem roli pedagoga jest również to, że zarówno plan zajęć, jak i dni wolne od nauki to czas bardzo nieregularny. Dzięki temu nie będziesz mieć poczucia, że chodzisz do pracy „za karę”, a z każdym nowym rokiem szkolnym będziesz mieć do czynienia z zupełnie nowymi i ciekawymi osobowościami. Warto więc, byś jeszcze przed studiami przeanalizował wszystkie „za” i „przeciw” pedagogiki, a czując powołanie zdecydowanie wybrał ten kierunek w szkole wyższej!

Komentarze