Studia za pasem. Zobacz, bez czego nie możesz wyjechać do miasta akademickiego!

0
1521
Studia za pasem. Zobacz, bez czego nie możesz wyjechać do miasta akademickiego!

W liceum i technikum nie trzeba było pamiętać o tym, co przygotować przed rozpoczęciem roku szkolnego. Zwykle wystarczyły książki wskazane przez nauczycieli oraz kilka zeszytów, by z powodzeniem wejść w nowy semestr. Inaczej jest jednak na studiach, gdzie żacy poza pracą na uczelni wykonywać muszą sporo zadań w domach. Najczęściej „tymczasowymi domami” są dla nich stancje i akademiki, gdzie niezbędnych sprzętów nie ma pod ręką. Zobacz więc, bez czego trudno będzie Ci się odnaleźć na studiach i nie zapomnij zabrać tego z domu rodzinnego!

Internet bezprzewodowy zawsze pod ręką

Pierwsza z rzeczy, o której nie możesz zapomnieć wyjeżdżając z domu to bezprzewodowy Internet. Przyda Ci się on niezależnie od tego, gdzie aktualnie będziesz się znajdować. Do czego? Na studiach nie ominie Cię mailowanie z wykładowcami (w tym wysyłanie projektów zaliczeniowych przez sieć), rozwiązywanie zadań na platformach studenckich, pobieranie programów do pracy na zajęciach, czy wreszcie szukanie materiałów do nauki. Nie na każdej stancji liczyć możesz na bezprzewodowy i bezpłatny Internet. Niekiedy wynajmujący każą ponosić dodatkowe opłaty za to, że lokator korzysta z sieci na terenie mieszkania. Za tą samą cenę (kilkadziesiąt złotych miesięcznie) zapewnić sobie można jednak znacznie lepsze rozwiązanie. Wystarczy kupić bezprzewodowy router oraz kartę z wybranym pakietem internetowym i korzystać z dostępu do sieci zarówno na stancji, w środkach komunikacji publicznej, czy wreszcie na uczelni. Nie zapomnij więc zabrać ze sobą bezprzewodowego Internetu do miasta akademickiego!

Laptop to dziś konieczność!

Laptop to dziś konieczność!

Laptop to dziś konieczność!

Kolejna rzecz, bez której trudno Ci będzie sobie poradzić podczas zajęć na uczelni to laptop. W tym miejscu pragniemy przestrzec wszystkich rodziców, którzy uważają zakup komputera za zbędny, że bez niego pociecha nie poradzi sobie w szkole wyższej. Dziś na urządzeniach dokonuje się bowiem wiele rzeczy. Od robienia notatek podczas wykładów, poprzez tworzenie projektów zaliczeniowych, aż po… pisanie pracy dyplomowej. Jeśli więc planujesz wyjazd na studia, to koniecznie zadbaj o to, by mieć przy sobie komputer. Jego posiadanie pozwoli Ci korzystać z bogatej bazy darmowego oprogramowania, udostępnianego przez uczelnie. Będą to między innymi programy do tworzenia dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji, czy specjalistyczne aplikacje do analizy danych. Nie przerażaj się jednak – wykładowcy najczęściej rozumieją, że studenci pierwszego roku dopiero oswajają się z nowym sposobem pobierania nauki. W zależności od typu studiów pozwolą Ci w pierwszej kolejności przyzwyczaić się do nowych realiów, a dopiero potem… zaczną wymagać!

Nie zapomnij o tradycyjnych artykułach piśmienniczych!

Wymienione urządzenia nie wystarczą jednak, by być gotowym na wszystko, co związane jest z nauką na studiach. Przyszły żak powinien pamiętać także, by w swoim ekwipunku posiadać nieco tradycyjnych akcesoriów. Przydatne będą zwłaszcza zeszyty w formacie A4. W odróżnieniu od notesów wykorzystywanych w szkole średniej pomogą Ci one w organizacji notatek oraz efektywnym uczeniu. Kup sobie także dużo kolorowych zakreślaczy, mazaków i długopisów. Zaufaj nam, że nauka na studiach nie należy do najlżejszych, a każda forma wsparcia będzie dla Ciebie dobra. Jeśli chcesz także zaoszczędzić trochę pieniędzy to namów rodziców, by pozwolili Ci zabrać ze sobą na studia także drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne. Pomoże Ci to w organizowaniu sobie notatek i drukowaniu materiałów na zajęcia. Zaufaj nam bowiem, że ksero będzie Twoim drugim przyjacielem, a jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze wydawane w drukarniach to sam zadbaj o swój interes!

Komentarze