Długie wakacje studenckie – podpowiadamy, jak ich nie zmarnować!

0
2193
Długie wakacje studenckie - podpowiadamy, jak ich nie zmarnować!

Choć to maturzyści pochwalić się mogą najdłuższymi wakacjami w życiu, to studenci nie odstają w tej kwestii znacząco. Przerwa pomiędzy zakończeniem semestru, a rozpoczęciem kolejnego roku nauki na uczelni wyższej trwa bowiem aż trzy miesiące, które można spędzić na różne sposoby! Nie wszyscy jednak doskonale wiedzą, jak zagospodarować swój czas wolny i nie mieć przy tym poczucia jego zmarnowania. Z myślą o nich przygotowaliśmy nasz poradnik, z którego dowiesz się, co robić podczas przerwy od zajęć. Sprawdź i skorzystaj!

Czas na pierwsze doświadczenia zawodowe

Już na pierwszym roku studiów powinieneś myśleć o tym, co planujesz robić po zakończeniu przygody ze szkołą wyższą. Jeśli Twoje ambicje sięgają naprawdę wysoko, a Ty sam chcesz znaleźć nie tylko satysfakcjonującą, lecz także dobrze płatną pracę, to przerwę między kolejnymi latami nauki spędzić możesz na zdobywaniu pierwszych doświadczeń zawodowych! Okres na przełomie lipca i września jest często momentem, gdy pracownicy pełnoetatowi przechodzą na urlopy wypoczynkowe. Braki w personelu uzupełniane są tym samym przez nabór tymczasowych pracowników. To doskonała okazja dla studentów, chcących zapewnić sobie interesujące wpisy w CV! Zatrudnienia w okresie letnim szukać można nie tylko w ośrodkach turystycznych, czy placówkach handlowych, lecz także w renomowanych firmach. Jeśli Twój kierunek studiów ma związek z nauką języków obcych to nie bój się ubiegać o pracę w szkole językowej! Studiujesz marketing? Spróbuj swoich sił w profesjonalnej agencji! Po skończeniu wakacji z pewnością nie będziesz mieć poczucia ich zmarnowania!

Wakacje od odpoczynku

Wakacje są od odpoczynku!

Wakacje są od odpoczynku!

Istnieją jednak i tacy studenci, którzy niekoniecznie chcą podejmować się pracy w czasie, gdy inni przebywają na wakacjach. Nic nie szkodzi, ponieważ w ten sposób także nie trzeba mieć poczucia zmarnowanego czasu! Dokładnie zaplanuj to, co chciałbyś zobaczyć podczas lata. Być może nigdy nie byłeś w górach lub nie miałeś okazji na własne oczy zobaczyć Bałtyku? Dzięki posiadaniu legitymacji studenckiej nie będziesz miał problemu z finansowaniem swoich podróży. Podczas zakupu biletów kolejowych, czy autobusowych czekają bowiem na Ciebie specjalne zniżki, a dzięki rezerwowaniu przejazdu z kilkutygodniowym wyprzedzeniem masz szansę na naprawdę duże oszczędności! Innym sposobem na wakacje spędzone na odpoczynku jest polowanie na zakup tanich biletów lotniczych. Chodzi tu zarówno o szukanie ofert kilkutygodniowych wyjazdów LAST MINUTE, jak i weekendowe wyloty tanimi liniami lotniczymi. Studia to bowiem czas, gdy wkraczasz w dorosłość i sam możesz decydować o sobie. Nie bój się poznawać świata i korzystać z czasu wolnego, dostępnego między kolejnymi latami nauki.

Szansa na poprawienie własnych umiejętności

Podróżowanie to dla Ciebie za mało ambitne zajęcie, a praca to niekoniecznie dobry pomysł? Mamy dla Ciebie inną propozycję produktywnego spędzenia wakacji studenckich! Trzymiesięczna przerwa jest bowiem doskonałym czasem na szlifowanie własnych umiejętności i podnoszenie kompetencji. Jeśli dotąd nie miałeś dobrej okazji na zrobienie kursu na prawo jazdy, to wakacje studenckie mogą być do tego doskonałą sposobnością! Umów się na wykłady w wybranym Ośrodku Szkolenia Kierowców i skup się wyłącznie na tym, by wkrótce móc samodzielnie poruszać się po drogach. Możesz także podjąć się robienia kursu, który wcześniej Cię interesował. Zapisz się na zajęcia z rysunku technicznego, czy wybrane lekcje sportowe. Możesz także uczestniczyć w szkoleniach dla wizażystek, czy manicurzystek. Trzymiesięczny kurs zapewni Ci nie tylko podstawy, lecz także pozwoli wejść na wyższy poziom wybranej dziedziny. Wróć do murów uczelni po wakacjach studenckich pełen zapału i chęci do nauki, a także z poczuciem spełnienia!

Komentarze