Nowe podejście do matury, czyli co robić, by zdać


Choć zakres tematyczny i forma egzaminu maturalnego ulegają cyklicznie zmianom, maturzystom co roku towarzyszą podobne uczucia: strach i nadzieja mieszają się w nich z wiarą w powodzenie i wyobrażeniami dotyczącymi swojej przyszłości, głównie zawodowej.

Dobrze zdana matura to otwarta furtka na wybraną uczelnię; to także trampolina do atrakcyjnego zawodu, pożądanego na rynku pracy, wysokie zarobki, podróże i prestiż. Dlatego, w ostatnim roku nauki w szkole średniej, przyszli abiturienci dokładają wszelkich starań by jak najlepiej przygotować się do czekającego ich egzaminu: powtarzają zagadnienia przyswojone w poprzednich latach nauki, lub – wątpiąc w swoją systematyczność i umiejętności dogłębnej analizy - zapisują się na kursy maturalne, podczas których grupa, prowadzona przez doświadczonych pedagogów, wspólnie nadrabia braki w edukacji i oswaja z arkuszami maturalnymi, a także specyfiką egzaminacyjnych zadań. Ostatnimi czasy na rynku usług maturalnych pojawił się kolejny sprzymierzeniec: serwis internetowy, który deklaruje, że przygotuje do matury każdego licealistę. Czy to możliwe?

Zdasz to!
Serwis ZDASZ.TO jest internetowym źródłem wiedzy dotyczącej wszystkich zagadnień maturalnych. Pozwala również sprawdzić swoje umiejętności w dziedzinie rozwiązywania części praktycznej – tu dostępne są odpowiednie zadania, przy tworzeniu których uwzględniono zmiany w wymogach do nowej matury. Po zarejestrowaniu się, możesz pobrać bezpłatną wersję demo z wybranego kursu: w ten sposób możesz sam zweryfikować poziom i stopień zaawansowania oferowanego kursu. W początkowej sekcji – niespodzianka! - czeka cię test, który sprawdza wiedzę, jaką posiadłeś dotychczas. To pozwoli ci zorientować się ile umiesz, a co jeszcze wymaga uzupełnienia. Całość materiału przeznaczonego do powtórzenia, czy też (w zależności od poziomu) przyswojenia, została w sposób przejrzysty podzielona na działy i tematy, dodatkowo uatrakcyjnione ilustracjami, tabelami, wykresami, a nawet filmami, rysunkami i mapami! Wszystko to stanowi potężne wsparcie prezentowanego materiału edukacyjnego. Niecierpliwym wystarczy jedno kliknięcie, by trafili do słownika i mogli sprawdzić dodatkowe informacje czy zaznajomić się z przykładowymi rozwiązaniami zadań. Proces nauki ulega w ten sposób znacznemu ułatwieniu, a ty nie tracisz czasu by szukać dodatkowych materiałów. Ponadto, serwis umożliwia ci śledzenie własnych postępów w nauce, co jest dodatkowym czynnikiem motywacyjnym. Osoby, które mimo wszystko nie radzą sobie zbyt dobrze z przechodzeniem przez kolejne poziomy kursu, otrzymują pomocną dłoń w postaci podpowiedzi po każdym temacie, zaś osoby ambitne mają szansę, by sprawdzić swoje możliwości w zadaniach z gwiazdką. Do każdego przedmiotu znajdziesz w serwisie ponad 1000 zróżnicowanych zadań, co pozwala ci przećwiczyć wszystkie zagadnienia w sposób zupełnie satysfakcjonujący. Dodatkowo, dostępne w serwisie arkusze maturalne sprawiają, że oswajasz się z atmosferą prawdziwej matury i minimalizujesz uczucie stresu. Wszystkie materiały dostępne na ZDASZ.TO zostały opracowane w zgodzie z linią podstawy programowej kształcenia ogólnego MEN. Na co czekasz? Zdaj to!

 
stat4u