Wyższa szkoła gastronomiczna daje wiele możliwości


Wielu maturzystów, oprócz dużej ilości nauki, ma także do rozwiązania męczący dylemat - co dalej?
Zastanawiają się czy warto kontynuować naukę na studiach wyższych, a jeśli tak to jaki kierunek wybrać. Warto się nad tym dobrze zastanowić, ponieważ źle dobrany kierunek może być tylko marnotrawstwem naszego czasu.

Dobrym pomysłem jest wybranie takiego kierunku, który będzie zgodny z naszymi predyspozycjami i zainteresowaniami. Jeśli interesujemy się turystyką i hotelarstwem, a w przyszłości chcielibyśmy prowadzić własną działalność turystyczną lub hotelarską, bądź też ciekawi nas świat gastronomii, to świetną propozycją może być np. Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii z Poznania. 

Prowadzi ona kierunek: Turystykę i rekreację, w ramach którego można zdobyć specjalności na studiach podyplomowych.
Studia na tej uczelni są skierowane do absolwentów studiów licencjackich i inżynierskich I stopnia oraz magisterskich II stopnia. Są to jednoroczne, niestacjonarne studia podyplomowe, które pozwalają kształcić się w takich specjalnościach jak np. dietetyka i planowanie żywienia, animator i manager kultury, zarządzanie nowoczesnym obiektem hotelowym, nowoczesne zarządzanie w gastronomii. Specjalności tych jest oczywiście o wiele więcej, a z ich pełną listą można zapoznać się na stronie WSHiG.

Nauka w wyższej szkole o profilu hotelarsko-gastronomicznym daje możliwość odbycia ciekawych praktyk, dzięki którym zdobędziemy potrzebne doświadczenie. W WSHiG krajowe praktyki zawodowe są obowiązkiem i podstawą do możliwości odbycia praktyk za granicą. Władze uczelni zdają sobie sprawę, że kształci ona młode kadry dla branży hotelarsko-gastronomicznej, w której podstawą decydującą o zdobyciu dobrej pracy są głównie umiejętności praktyczne. Dlatego też szkoła nawiązała współpracę z renomowanymi hotelami i restauracjami w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Francji, Grecji, Hiszpanii, czy też w USA i na Cyprze.

Podejmując naukę w szkole wyższej często zastanawiamy się jaką przyszłość może nam ona zapewnić. Wiadomo, że w obecnych czasach dobra praca jest podstawą życia. Dlatego też wybierając studia chcemy, aby zapewniły nam one dobry, pożądany zawód, na który zawsze będzie zapotrzebowanie. 
Po ukończeniu szkoły wyższej np. Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii z Poznania nie musimy się martwić bezrobociem, ponieważ ta specjalizacja gwarantuje nam bardzo dobry zawód. Turystyka, hotelarstwo i gastronomia to dynamicznie rozwijające się dziedziny gospodarki, które zawsze będą potrzebowały wykwalifikowanej kadry. 
Kończąc szkołę w tym kierunku zyskujemy konkretne kwalifikacje zawodowe, które mogą zostać wykorzystane w różnego rodzaju podmiotach, np. biurach podróży, obiektach hotelarskich, ośrodkach sportowo-rekreacyjnych, organizacjach i stowarzyszeniach turystycznych). Studia te są doskonałą podstawą dla tych, którzy realnie myślą o własnej działalności gospodarczej w postaci hotelu, pensjonatu lub restauracji. Dostarczają także niezbędnej wiedzy do podjęcia pracy w zawodzie kucharza, barmana i kierownika restauracji, zgodnie z międzynarodowymi standardami, w ramach przemysłu hotelarskiego i turystycznego.

Link do graficznej (normalnej) wersji artykułu

 
stat4u