Skoki tandemowe – teraz i ty możesz skoczyć ze spadochronem!


Zależy ci na tym, aby przeżyć niecodzienną przygodę? Pomyśl o skoku ze spadochronem – teraz możesz zrobić to bez żadnego szczególnego przygotowania. Wystarczy tylko zarezerwować dla siebie skok tandemowy jeszcze dzisiaj i przygotować się na niezwykłe emocje.

Skoki spadochronowe nie są tylko i wyłącznie zarezerwowane dla osób, które mają do tego specjalne przygotowanie – szkolenia, kondycję, zdrowie. Dzięki technice skoków tandemowych swoje marzenia może spełnić teraz praktycznie każdy. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią szkołę spadochronową, która organizuje tego rodzaju usługi, a potem zarezerwować dla siebie skok. To naprawdę nie takie trudne, a uczucia są niezapomniane!

Skok w tandemie – co to jest?

W standardowym skoku spadochronowym skacze się samodzielnie. W skokach tandemowych skaczą dwie osoby – jest to uczestnik decydujący się na skok oraz doświadczony instruktor. Są oni spięci razem uprzężą, na plecach instruktora znajduje się spadochron i automat. Pod względem bezpieczeństwa wszystko jest na najwyższym poziomie, więc nie ma się czego obawiać.

Do skoku tandemowego nie trzeba żadnego szczególnego przygotowania – nie są wymagane badania lekarskie, przeszkolenie czy też kondycja. Po uzgodnieniu terminu skoku wystarczy tylko przyjechać kilka godzin wcześniej na lotnisko, wziąć udział w instruktażu na temat bezpieczeństwa skoku, odebrać wyposażenie jak gogle czy kombinezon, a potem wsiąść do samolotu. Skoki spadochronowe odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów, co daje od 30 do 60 sekund swobodnego spadania, czyli czasu, kiedy emocje są na najwyższym poziomie. Po uzyskaniu odpowiedniego pułapu otwiera się czasza spadochronu i ma miejsce kilkuminutowe opadanie aż do miękkiego lądowania.

Warto też wspomnieć, że cały skok tandemowy może być nagrany – taka pamiątka jest naprawdę niezwykła. Wtedy dodatkowo skacze jeszcze jeden skoczek z kamerą HD przymocowaną do kasku, dlatego cały wyczyn jest profesjonalnie udokumentowany.

Gdzie skoczyć w tandemie?

Obecnie skoki tandemowe organizowane są przez wiele szkół spadochronowych na terenie całej Polski. Wystarczy tylko kilka chwil, aby je znaleźć i równie szybko można zarezerwować skok dla siebie, ponieważ można zrobić to przez internet. Także można kupić go na prezent, dlatego jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak zrobić bliskiej ci osobie niecodzienną niespodziankę, to naprawdę dobry trop.

Ceny skoków tandemowych nie są wysokie – zaczynają się już od około 500 złotych za 3000 metrów, a kończą na około 1000 złotych za skok z 4000 metrów wraz z rejestracją wideo oraz fotografiami. Warto jednak szukać promocji, aby zapłacić jeszcze mniej. Niższą cenę można uzyskać przy rezerwacji skoku dla kilku osób jednocześnie czy też korzystając z sezonowych rabatów.

Na bezpieczne i pełne emocji skoki spadochronowe w tandemie zaprasza największa w Polsce szkoła spadochronowa Skydive. To tu można spełnić swoje marzenia pod okiem najbardziej doświadczonych skoczków i z najnowocześniejszym sprzętem dla pełnego bezpieczeństwa. Rezerwację można wykonać pod adresem: skydive.pl.

Link do normalnej (graficznej) wersji artykułu

 
stat4u