Oszczędzanie na lokatach - na jakich ofertach zyskamy najwięcej?


Właściwie dobrana lokata bankowa jest z pewnością świetnym motorem do oszczędzania i dobrym sposobem podratowania domowego budżetu. Dzięki temu produktowi bankowemu, można zabezpieczyć wolny kapitał, pomnażając go jednocześnie właściwie bez żadnego ryzyka. Wybór dobrej lokaty bankowej to z pewnością pierwszy krok na drodze do świadomego zarządzania własnymi finansami. Nic zatem dziwnego, że lokata bankowa jest jedną z najpopularniejszych form oszczędzania wśród Polaków. Taka inwestycja niezmiennie przyciąga wielu zainteresowanych. Wybór najlepszej nie jest jednak łatwy.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele lokat bankowych, jednak tylko niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę,

Lokata Welcome w Lion’s Banku występuje w dwóch wersjach. Można ją założyć osobiście w oddziale lub nieco wygodniej przez internet. W pierwszym przypadku zyskuje się 3,5% w skali roku, a w drugim nieco mniej, bo 3,25%. Bez względu jednak na wersję lokaty, należy wpłacić minimum 100 000 zł. Maksymalnie na lokacie można złożyć 350 000 zł, przy czym środki klienta są zagwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wysokości 100 000 EUR. Lokata w chwili obecnej dostępna jest jedynie dla nowych klientów Lion's Banku.

Lokata Happy w Idea Banku wymaga ulokowania środków na 3 pełne miesiące. W tym czasie oszczędności podlegają stałemu oprocentowaniu w wysokości 4,0% w skali roku. Wpłacany kapitał powinien wynosić od 1000 do 10 000 zł. Na dzień dzisiejszy lokata jest ofertą promocyjną, skierowaną tylko do nowych klientów Idea Banku. Nie ulega wątpliwości, że jej wielką zaletą jest brak tak zwanych “haczyków” i niezwykle proste zasady funkcjonowania.

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima jest aktualnie jedną z najlepszych lokat kwartalnych na polskim rynku. Środki należy ulokować w trzymiesięcznym depozycie o bardzo korzystnym, i stałym oprocentowaniu wynoszącym 3,2% w skali roku. Środki wpłacone na lokatę są w całości ubezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, podobnie jak w przypadku wspomnianej wyżej lokaty Welcome. Niewątpliwą zaletą Lokaty Bezkarnej jest, jak sama nazwa wskazuje, możliwość jej zerwania z zachowaniem wypracowanych odsetek. Niestety nie da się założyć więcej niż jednej lokaty na osobę. Można ją otworzyć na etapie składania wniosku o bezpłatne Konto Oszczędnościowe w BGŻ Optima. Rachunek jest bezpłatny, a jego oprocentowanie wynosi 2,8% w skali roku dla nowych środków.

Do tego, że warto mieć oszczędności nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nie ulega wątpliwości, że każda forma oszczędzania wymagana cierpliwości i regularności. Warto przy tym pamiętać, że nawet małe sumy odkładane regularnie co miesiąc pozwalają w dłuższym czasie uzbierać naprawdę liczącą się kwotę.

Więcej praktycznych porad znajdziesz na serwisie oszczednoscionline.pl

Link do graficznej (normalnej) wersji artykułu

 
stat4u