Kursy egzaminacyjne języka angielskiego – i zdasz na 100%!


Najlepszym potwierdzeniem znajomości angielskiego jest posiadanie certyfikatów językowych. Ułatwiają one życie na wielu różnych płaszczyznach, na przykład na studiach zwalniają z uczestnictwa w zajęć, pomagają w zdobyciu ciekawej i dobrze płatnej pracy, także, oczywiście, to korzyść sama w sobie – dobra znajomość angielskiego przydaje się w wielu sytuacjach codziennych.


Rodzaje certyfikatów językowych

Istnieje kilka różnych typów certyfikatów językowych. Można zasadniczo podzielić je na te dotyczące angielskiego ogólnego, a także na te specjalistyczne. Te pierwsze mają za zadanie sprawdzić znajomość języka codziennego, drugie już bardziej skonkretyzowanego, między innymi języka biznesu, pojęć prawniczych, finansowych.

Wśród najczęściej zdawanych egzaminów na certyfikaty znajdują się te organizowane przez Cambridge ESOL, a mianowicie są to certyfikaty FCE, CAE oraz CPE:

  • First Certificate in English (FCE) – jeden z najbardziej popularnych angielskich certyfikatów, który jest przeznaczony dla osób na poziomie średniozaawansowanym wyższym

  • Certificate in Advanced English (CAE) – również popularny certyfikat przeznaczony dla osób na poziomie zaawansowanym

  • Certificate of Proficiency in English (CPE) – certyfikat językowy najwyższy stopniem potwierdza znajomość angielskiego na poziomie biegłym

Każdy z egzaminów składa się z kilku części, które sprawdzają czytanie ze zrozumieniem, pisaniem, słuchanie i mówienie, a także zawierają test gramatyczny. Aby zdobyć certyfikat, konieczne jest uzyskanie co najmniej 60% punktów. Test organizowany jest przez jest przez British Council w Warszawie i w innych miastach w dwóch sesjach – letniej oaz zimowej.

Dostępne są także inne egzaminy na certyfikaty językowe, między innymi Test of English as a Foreign Language (TOEFL) – to certyfikat akademicki, TOEIC (Test of English for International Communication) – certyfikat potwierdzający znajomość angielskiego na poziomach od A1 do C1, także popularny jest TELC, który jest uznawany na arenie międzynarodowej, jest on przeznaczony dla osób posiadających poziom znajomości jeżyka angielskiego minimum B1.

Nauka do egzaminu z najlepszymi

Żeby zdać egzamin i otrzymać certyfikat językowy, konieczne jest nie tylko zapisanie się na dogodny termin, ale również wcześniejsza nauka – dla osób, które chcą mieć pewność, że egzamin nie będzie startą pieniędzy, dostępne są specjalne kursy egzaminacyjne. Dzięki nim można nauczyć się o wiele więcej niż samemu. Dlatego też jeżeli chcesz mieć pewność, że otrzymasz certyfikat, warto w nie zainwestować.

Kursy przygotowawcze do egzaminów są opracowane tak, aby uczyć tego materiału, który będzie na egzaminie. W ten sposób można bez problemu przygotować się na wszystkich płaszczyznach sprawności językowych: mówienia, czytania i pisania oraz rozumienia ze słuchu. Dodatkowo także wiele szkół pomaga w formalnościach dotyczących przystąpienia do egzaminu i ma atrakcyjne ceny za egzamin ze względu na współpracę z organizatorami.

Na kursy egzaminacyjne FCE, CAE, CPE, TELC lub TOEIC zaprasza Szkoła Języków Obcych „Mały Rynek” z Krakowa. Dzięki niej możesz bez problemu zdać egzaminy i uzyskać certyfikaty. Więcej informacji znajdziesz pod adresem: http://malyrynek.pl/angielski/.

Link do normalnej (graficznej) wersji artykułu

 
stat4u