Jak wyglądać będzie przyszłość nauki języków obcych?


Nauka języków obcych od wielu lat stanowi podstawowy element w kształceniu człowieka, a wzrost świadomości potrzeby nauki wśród społeczeństwa przyśpiesza dynamiczny rozwój nowych form nauczania.

Do najpopularniejszych sposobów nauki należą stacjonarne kursy prowadzone przez szkoły językowe metodami Berlitza czy Callana. W ramach zróżnicowania oferty szkół językowych metody nauczania wciąż ewoluują przyciągając nowych klientów, jednakże czasami trudno odróżnić od siebie metodologię konkretnego systemu nauki od organizacji zajęć i formy przekazywania treści. Zdarza się, że kursy językowe o podobnej metodologii nauki otrzymują jedynie inną nazwę handlową. Dodatkowo popularnymi sposobami nauki indywidualnej jest nauka słówek lub przy użyciu fiszek. 

W dobie globalizacji i pogoni za cennym czasem alternatywą dla klasycznych sposobów nauczania jest możliwość nauki poprzez konwersacje językowe online. Nauczanie przez Internet na odległość to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie możliwość indywidualnej nauki z wybranym lektorem oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Bezpośrednie zajęcia pozwalają na samodzielny wybór dogodnego terminu lekcji oraz dopasowanie odpowiedniego lektora do potrzeb ucznia.

Nauka oparta na bezpośrednim kontakcie przykładowo z lektorem języka angielskiego w trakcie konwersacji pozwala na szybszą naukę i pełne korzystanie z doświadczenia nie tylko w kwestii nauczania, ale również wiedzy o kraju nauczanego języka przez nauczyciela bądź native speakera.

Pamiętać jednak należy, że nie ma metody nauki czy sprawdzonego sposobu idealnego dla wszystkich. Część osób uczy się szybciej poprzez słuchowiska, inni wolą metody wizualne. Każdy uczeń ma inne preferencje i potrzeby, a to jak szybko i dobrze nauczy się języka zależy głównie od jego motywacji i systematyczności.

Zdecydowaną przyszłością nauki języków obcych jest Internet i możliwość korzystania z serwisów typu Lingspot.tv, którego oferta nauczania lektorów i native speakerów z całego świata pozwala na naukę ponad 50 różnych języków i dialektów w bezpieczny sposób i w dowolnym momencie. Metoda audio-video, możliwość pracy na materiałach dydaktycznych i łatwość w obsłudze to główne zalety platformy.

Zapraszamy do wypróbowania platformy Lingspot.tv

Autor: Stan Nowicki
redaktor www.lingspot.tv

Link do graficznej (normalnej) wersji artykułu

 
stat4u