Matura 2016 – 3 rzeczy, o których musisz pamiętać w ostatniej chwili.


Chociaż maj za pasem, to wielu maturzystów jeszcze nie myśli o przygotowaniach do egzaminu. Gdy przytłacza was ilość materiału do przyswojenia i świadomość, że zostały już tylko 2 miesiące nie panikujcie! Matura to pierwszy ważny moment w życiu młodego człowieka, ale wystarczą trzy proste kroki, by dobrze się do niej przygotować i wyjść z sali egzaminacyjnej z uśmiechem na twarzy.

1. Bądź systematyczny!

Systematyczne przyswajanie materiału to klucz do sukcesu każdego maturzysty. Jeśli nadal planujesz zarywać noce tuż przed egzaminami – zrezygnuj z tego. TERAZ! Nawet jeśli nie przygotowujesz się do matury od pierwszej klasy, nadal nie jest za późno na systematyczną naukę. Zainwestuj w opracowania i vademecum. Usiądź spokojnie i obiektywnie oceń stan swojej wiedzy i zaległości. Wyznacz priorytety. Sprawdź czego trzeba będzie się nauczyć, a co wystarczy tylko przypomnieć. Zagadnienia, którymi będziesz się zajmować, podziel na dni, które pozostały do matury. Codziennie postaraj się przyswoić jedno z nich. Pamiętaj, że warto zadbać także o powtórki. Dobrze jest, gdy dane zagadnienie powtórzysz sobie dwa razy: tego samego dnia przed snem i kilka dni później.

2. Nie daj się stresowi!

Może wyda Ci się to dziwne, ale… NAUKA TO NIE WSZYSTKO. Czasem nawet najlepiej przygotowani maturzyści tracą wiele cennych punktów. Dlaczego? Powodem jest paraliżujący stres. Pamiętaj, że przygotowując się do matury, nie wolno Ci zapominać o śnie i relaksie. Wypoczęty umysł jest w stanie przyswoić więcej materiału. Więcej przyswojonego materiału to z kolei większa pewność siebie i mniejszy stres przed samym egzaminem. Zadbaj także o zdrową dietę. Twój organizm czeka teraz trudny okres. Staraj się więc jeść regularnie, pij dużo wody i zrezygnuj z fast foodów. Dobrze odżywiony i wypoczęty umysł chłonie wiedzę jak gąbka, a to właśnie dobre przygotowanie się do matury jest najważniejsze w pozbyciu się przedegzaminowego stresu. Później wystarczą już tylko trzy głębokie wdechy przed salą i przyjacielski kopniak na szczęście.

3. Zapisz się na kurs!

Miesiące przed maturą to ostatni dzwonek, by zapisać się na kurs maturalny. Jest to zdecydowanie idealne rozwiązanie zarówno dla uczniów, którzy mają zaległości w nauce, ale również dla tych, którzy chcieliby swoją wiedzę usystematyzować. Sprawdź ofertę, a matura 2016 będzie pokonana >> Kursy są przygotowane w taki sposób, by przekazać tylko te zagadnienia, które będą niezbędne na egzaminie dojrzałości. Wymuszają na uczniach systematyczną naukę i dają pewność solidnego przygotowania do matury. Inne mocne strony takich kursów to kadra z najlepszych liceów i doświadczeni nauczyciele akademiccy, dostępność do wielu materiałów on-line oraz możliwość podejścia do próbnego egzaminu. Wybierz więc przedmioty, z których chcesz się podszkolić, dobierz rodzaj kursu, czyli częstotliwość i godziny spotkań.

Link do tekstowej wersji artykułu (ułatwiającej wydruk)

 
stat4u