Wady & zalety korepetycji z matematyki u korepetytora / przez skype / samemu


Komunikator Skype powstał celem umożliwianie połączeń głosowych i wizualnych pomiędzy użytkownikami sieci. Założeniom Skype przyświecały cele towarzyskie, zaś stał się narzędziem pracy, nauki. Zasadnicza zaletą Skype jest łatwa obsługa oraz możliwość pobrania oprogramowania zupełnie za darmo. Doskonała jakość rozmów pod kątem technicznym to kolejny z plusów oprogramowania a jednocześnie tej formy korepetycji. Pośród zalet wymienić należy nie tylko nieodpłatne oprogramowanie i jego kompatybilność z najpopularniejszymi Dzięki Skype można wykorzystywać zarówno obraz, dźwięk jak również komunikator pisemny ułatwiający naukę matematyki. Dzięki połączeniu przez Skype zyskujemy interakcję nie z komputerem, a człowiekiem w czasie rzeczywistym. Możemy poznać wielu ciekawych ludzi, zaprzyjaźnić się, podzielić doświadczeniem. Co więcej osoba szukająca pomocy ma do wyboru korepetytorów z całego świata. Ograniczeniem jest tylko znajomość języka, głównie angielskiego.

W odpowiedzi na zainteresowanie jakim cieszą się korepetycje zdalne powstają bazy adresowe korepetytorów, którzy chętnie uczą zdalnie z wykorzystaniem Skype. Poprzez swoje profile zapraszają zainteresowanych do nauki, prezentując swoje doświadczenie, referencje, metody nauczania, czy dyspozycyjność. Korzystając z tego typu platform można bezpiecznie spróbować nowej formy korepetycji, przetestować korepetytora, jak i skorzystać z promocyjnych pakietów cenowych. Dzięki obszernej bazie kontaktów można dopasować korepetytora pod własne preferencje chociażby względem elastyczności grafiku, ale także względem płci, wieku.

Ucząc się samodzielnie matematyki nie jest łatwo, bowiem można nieświadomie tkwić w błędzie i za nic nie umieć ruszyć do przodu. Można również nie wiedzieć od czego zacząć i z czego dokładnie się przygotować do danego egzaminu. Rozwiązaniem są korepetycje, które wbrew pozorom nie są tylko dla osób z problemami w nauce matematyki, ale także dla osób chcących się dobrze przygotować do egzaminu, matury jak i dla osób szukających fachowej pomocy w rozszerzeniu materiału i zgłębieniu swojego hobby, jakim jest matematyka. Jeśli czujemy się na siłach, materiałów, samouczków, testów w sieci jest co niemiara i można zaprzeć się w sobie i nauczyć się samemu. Pomocne bywają wówczas grupy dyskusyjne, fora internetowe, gdzie wzajemnie można się doszkalać i ratować wiedzą. Jeżeli jednak czujemy że potrzebujemy metodycznej pomocy warto wybrać korepetytora. Koszty korepetycji szybko się zwracają, nie musimy uczyć się codziennie ani też cyklicznie - podaje Preply, platforma gdzie można podszkolić m.in. matematykę.

Decydując się na indywidualne korepetycje mamy możliwość wyboru materiału jak i wielokrotnego powtórzenia wykładu, ćwiczenia czy rozwiązania dla danego problemu. Sami decydujemy kiedy i jak często potrzebne są nam korepetycje  z matematyki. Korepetycje mogą zastępować naukę typu szkolnego, jak i ją uzupełniać. To my wybieramy osobę, która nas uczy. Wspólnie ustalamy termin zajęć i czas ich trwania. Zawsze można wrócić do czegoś co sprawiło nam trudność lub spowodowało problem. Co więcej dzięki udanej współpracy, miłej atmosferze nauki szybciej, łatwiej utrwalimy swoją wiedzę matematyczną. Możemy uczyć się wtedy kiedy mamy na to czas i ochotę, kiedy jesteśmy wypoczęci. Bez trudu można znaleźć korepetytora chętnego uczyć nas późnym wieczorem, czy w sobotni poranek, co stacjonarnie mogłoby stanowić pewną przeszkodę. Nie mając zaufania do polskich nauczycieli możemy wybrać zagranicznych, tak tych o wyjątkowej renomie, wysokich kwalifikacjach jak i tych, którzy próbują sobie dorobić ucząc matematyki na poziomie podstawowym.

Zajęcia w systemie jeden na jeden mają dodatkowe plusy jak chociażby element motywacji i mobilizacji jaki nauczyciel wplata w lekcję monitorując postępy w nauce jak i reperując samoocenę i pewność siebie chwaląc za każdy sukces. Nie ma tutaj możliwości wymigać się od opanowania materiału, ani czegoś pominąć poprzez pośpiech. Niektórzy właśnie tego potrzebują najbardziej, by się rozwijać. Korepetytorzy mają poza funkcją nauczycielską pewną misję bycia tutorem takiej osoby. Tyczy się to w szczególności niepewnych siebie a młodych uzdolnionych matematyków, którym potrzeba indywidualnego wsparcia w ich naukowych poszukiwaniach. W zależności od tego na jakim poziomie zaawansowania szukamy korepetytora możemy skorzystać zarówno z pomocy studenta matematyki, jak i wieloletniego nauczyciela, z doskonałymi referencjami i renomą w sieci.

  • Główną zaletą korepetycji online jest możliwość ich realizacji zawsze i wszędzie tam gdzie mamy dostęp do internetu. Czy to z tabletu czy z komórki bądź komputera stacjonarnego możemy połączyć się z korepetytorem niezależnie od tego czy jest dzień, noc, czy jesteśmy w pracy, na uczelni czy w  domu, a może nawet na spacerze w lesie. To niesamowita wygoda nie tylko dla ucznia, ale również dla korepetytora. Dzięki oszczędnościom czasu i pieniędzy poświęcanych na dojazdy do ucznia lub do korepetytora można uczyć się krócej a efektywniej, jak i uczyć większą grupę uczniów w tym samym czasie, będąc w podróży, na urlopie, w delegacji itp. Możliwości pracy zdalnej udzielając korepetycji są zachęcające głównie dla studentów jak i młodych mam, osób które z racji konieczności łączenia kilku zajęć, w tym wychowywania dzieci nie mogą oddać się nauczaniu w pełnym wymiarze etatu od godziny do godziny, za to preferują nienormowany czas pracy i elastyczny grafik.

Jedną z zalet na jaką wskazują rodzice dzieci pobierających korepetycje online jest kanał komunikacji z rodzicem. Szybka weryfikacja czy korepetycje się odbyły i jak uczeń się na nich sprawuje, czy się przygotowuje do zajęć czy też nie pozwala rodzicom kontrolować jak nauka online wygląda, czy to poprzez towarzyszenie dziecku w korepetycjach czy też kontaktując się online, telefonicznie z korepetytorem.

  • Jeśli chodzi o wady korepetycji online to trudno jest ich się doszukać, chociaż byłoby to mało obiektywne, gdyby nie wymienić ani jednej. Najczęstszym zarzutem wobec korepetycji zdalnych jest to, iż można trafić na osobę niekompetentną, niesprawdzoną, co więcej nieuczciwą. Innym zarzutem pod adresem korepetycji online jest zbytnie rozleniwienie, jak i brak kontaktu z grupą, która może dawać pozytywne efekty w nauce. Jedną z wad jest także sam fakt obcowania z komputerem. Nie wszystkim wygodnie uczy się z ekranu monitora, niektórych rozprasza kontakt z komputerem, dla innych trudność sprawia łącze internetowe. Mimo wszystko są to jednostkowe przypadki niezadowolenia.

Bardzo wiele zależy od korepetytora, podobnie jak w przypadku stacjonarnych korepetycji, również online konieczne jest nawiązanie pozytywnego kontaktu z uczniem, rozumienie się wzajemne oraz pewien stopień szczerości. Warto pamiętać, iż ucząc się z korepetytorem nie uczymy się dla ocen i zaliczenia ale dla siebie i swojej wiedzy. To istotna różnica.

Zdalne korepetycje pozwalają na pobieranie nauki również osobom chorym i przykutym do łóżka. Nie rzadko korepetytor nie wie nawet, iż jego uczeń jest niepełnosprawny bowiem skupia się na matematyce. To także oferta dla emigrantów, którzy nie radzą sobie w obcojęzycznej szkole z materiałem i potrzebują w obcym miejscu wsparcia polskiego nauczyciela. Dzięki szerokiej ofercie osób z całego kraju można również zachować anonimowość, jeśli nie chcemy by ktokolwiek się dowiedział, ze pobieramy korepetycje z matematyki.

Poznaj korepetycje z matematyki online w Preply i naucz się szybko i skutecznie matematyki na dowolnym poziomie!

Link do tekstowej wersji artykułu (ułatwiającej wydruk)

 
stat4u