Maturzysto, pomyśl o swojej przyszłości

Maturzysto, zapewne przyznasz, że decyzja o wyborze ścieżki kariery nie należy do najłatwiejszych. Pojawia się mnóstwo pytań: kim chcę być, w jakim zawodzie chcę pracować, jaką uczelnię mam wybrać? Która z nich najlepiej pomoże mi osiągnąć moje plany? Pomyśl o swojej przyszłości już dzisiaj. Poświęć też chwilę czasu i zapoznaj się z ofertą, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie - chcemy bowiem pomóc Ci w podjęciu najlepszej decyzji.

Powstała w 2002 roku Gdańska Szkoła Wyższa oferuje wysokiej jakości autorskie programy nauczania. Zatrudnia też kompetentną kadrę dydaktyczną, posiadającą bogate doświadczenie nie tylko akademickie, ale także zawodowe. Dzięki temu absolwenci mają zapewnione solidne wykształcenie i są odpowiednio przygotowani zarówno do pracy w zawodzie, jak i do dalszych studiów na poziomie magisterskim.

Jak więc przedstawia się oferta tej uczelni? Prowadzi ona studia I stopnia: 6-semestralne licencjackie i 7-semestralne inżynierskie, II stopnia: 4-semestralne magisterskie oraz podyplomowe: 2- i 3-semestralne.

Studia I stopnia odbywają się zarówno w systemie dziennym, jak i zaocznym. Prowadzone są w ramach trzech wydziałów w Gdańsku oraz dwóch wydziałów zamiejscowych - w Słupsku i Olsztynie. W zależności od wybranego kierunku, studia kończą się uzyskaniem wykształcenia wyższego z tytułem zawodowym licencjata, inżyniera bądź magistra.

Na Wydziale Administracji studiować można kierunek administracja oraz kryminologia. Są to studia licencjackie trwające 6 semestrów.

Wydział Ekonomiczno-Społeczny oferuje naukę na kierunkach, które cieszą się ostatnio dużym powodzeniem takich jak:  turystyka i rekreacja oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Wszystkie te kierunki również trwają 6 semestrów i zakończone są uzyskaniem tytułu licencjata.

Wydział Studiów Inżynierskich to studia inżynierskie, 7-semestralne, na kierunkach zarządzanie i inżynieria produkcji, gospodarka przestrzenna oraz architektura krajobrazu.

Na Wydziale Zamiejscowym w Słupsku studiować można natomiast administrację (6 semestrów) oraz zarządzanie i inżynierię produkcji (7 semestrów).

Jeśli zaś mowa o Wydziale Zamiejscowym w Olsztynie, umożliwia on studentom naukę na kierunkach: administracja, której nauka trwa 6 semestrów.

Jeśli jesteśmy zainteresowani studiami II stopnia, odbywają się one w Gdańsku na kierunkach administracji oraz zarządzanie i inżynieria produkcji w systemie zaocznym i kończą się uzyskaniem wykształcenia wyższego z tytułem zawodowym magistra.

Kierunki podzielone są na wiele różnych specjalności. Możesz więc wybrać coś, co będzie idealnie pasować do Twojej osoby i będzie odpowiednie dla wybranej przez Ciebie ścieżki zawodowej.

Spomiędzy jakich specjalizacji możesz dokonać wyboru?

Jedna z propozycji to logistyka i zarządzanie transportem. W dzisiejszych czasach rzeczy te odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu całej gospodarki. Wybierając tą specjalizację zdobędziesz rozległą wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów transportowych i logistycznych, poznasz podstawy nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania, dowiesz się też, jak rozwiązywać problemy logistyczne.

Kolejna popularna opcja to mechatronika. To dziedzina, która jest przyszłością przemysłu. Studiując ją, otrzymasz teoretyczną i praktyczną wiedzę, która pozwoli Ci podjąć pracę we wszystkich gałęziach gospodarki, z przemysłem wysokiej technologii włącznie.

Popularności nie traci także kierunek - finanse i rachunkowość. Zdobędziesz tu szeroką wiedzę, która zdecydowanie zwiększy Twoje szanse na zdobycie ciekawej pracy w komórkach finansowo-księgowych każdego przedsiębiorstwa, instytucjach administracji publicznej, organach podatkowych i skarbowych.

Maturzysto, niewątpliwie przyznasz, że oferta przedstawiona przez Gdańską Szkołę Wyższą wygląda naprawdę interesująco. Poświęć jej chwilę uwagi i już dziś pomyśl o swojej przyszłości!

Link do normalnej wersji artykułu

 
stat4u