Rewolucja językowa Callana


Kiedy w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku angielski językoznawca, Robin Callan, zajmował się nauczaniem swojego języka ojczystego Włochów zauważył, że wszelkie blokady, które spowalniają proces nauki, tkwią w sztywnych regułach metodyki zajęć. Postawił na naturalność i tym sposobem stworzył najbardziej przyjazną metodę nauki języka angielskiego, która na dzień dzisiejszy jest nie tylko najpopularniejszą na całym świecie, ale też uznawaną przez ekspertów za jedną z najskuteczniejszych i szybkich.


    Metoda Callna pozwala na naukę języka obcego osobom, które dotychczas uważały, że nie są w stanie nie tylko nauczyć się mówić, ale przede wszystkim pokonać barier językowych. Dopracowana w latach dziewięćdziesiątych metoda, śmiało wkroczyła także na polski rynek edukacyjny, pozwalając na czterokrotnie szybsze opanowanie języka angielskiego. Studenci od pierwszych zajęć uczą się myśleć i mówić po angielsku, bez zbędnego tłumaczenia na język polski. Szczególny nacisk kładzie się na praktyczność i codzienność, a więc nauka opiera się o wszystkie najważniejsze aspekty życia, począwszy od prozaicznych zakupów i wolnych dyskusji ze znajomymi, po język biurowy i urzędowy.

Naturalnie i prosto

    Naturalność to słowo, które idealnie wpisuje się w metodę Callana, bowiem ideą jest nauka języka wzorowana na etapach, jakie każdy z nas przechodził ucząc się języka ojczystego w wieku dziecięcym. Tym samym studenci najpierw chłoną angielski słuchowo, by później  zacząć powtarzać wypowiedziane przez lektora wyrażenia i zdania. Pisownię poznaje się automatycznie podczas czytania, by na końcu przystąpić do samodzielnego pisania po angielsku.

    Co szalenie istotne, każdy student mówi o wiele więcej, aniżeli na innego rodzaju zajęciach. Lektorzy posługują się wyłącznie językiem angielskim, co pozwala na ukierunkowanie myślenia właśnie na ten język. Podstawą całej pracy jest mowa, dzięki czemu w błyskawiczny sposób przełamuje się i całkowicie niweluje barierę wypowiedzi, tak często spotykaną wśród osób chcących nauczyć się języka obcego.

Najlepsza na całym świecie
Metoda Callna pozwala na błyskawiczne, pozytywne wyniki, a nauka staje się prawdziwą podróżą, podczas której studenci szybko wnikają w zupełnie inny świat. Pełna swoboda wypowiedzi pojawia się cztery razy szybciej aniżeli ma to miejsce w przypadku tradycyjnych, nieco nudnych kursów nauki. Wystarczy 80 godzin zajęć, by każdy uczestnik poczuł się niczym przysłowiowa ryba w wodzie i mógł swobodnie żonglować 1500 słowami. Różnorodna oferta jaką propozycje nasza szkoła dopasowuje się do wszystkich wymagań i predyspozycji naszych Słuchaczy. Proponujemy kursy w różnych stopniach zaawansowania skierowane dla dzieci, dorosłych jak i klientów biznesowych. Jako jedni z nielicznych organizujemy kursy indywidualne oraz autorskie. Doskonała kadra jest dla Państwa przewodnikiem, który otwiera dotychczas zamknięte drzwi i zaprasza co cudownego świata języków obcych.

Źródło: Szkoła językowa w Opolu - Callan.Opole.pl

Link do tekstowej wersji normalnej (graficznej) artykułu

 
stat4u